Miami Water Bottle Bag - Black
Regular price
$69.95
$69.95
/
The Louenhide Miami Black Water Bottle Crossbody Bag is a sleek, hands-free essential for an active, on-the-go lifestyle. With its slim, modern silhouette, this nylon water bottle crossbody bag is designed for effortless movement while keeping your water bottle secure and within reach (yes, it will even fit a 1L Frank Green!). Not just for hydration, the Miami Black features a convenient compartment to secure your phone and keys – so you’re ready to tackle the day without the bulk. Whether you’re heading out for a morning walk, a day of errands or a weekend adventure, elevate your routine with the Miami Black Water Bottle Bag- an effortless style built for life in motion. *Waterbottle is not included
| Internal Features | Can Hold 1L Frank Green Waterbottle |
| External Features | Front Side Zip Pocket, Back Side Slip Pocket |
| Internal Lining | Nylon Black 100% Lining |
| Guitar Strap | Adjustable and Detachable 80-145cm Sateen Strap |
| Body Material | Nylon 100% |
| Hardware | Black |
| Dimensions | W15 x H27cm |
| Weight | 0.28kg |
-
Shipping to Australia and New Zealand Only
- AU Standard: $10 postage, delivered in 2-6 business days.
- AU Express: $15 postage, delivered in 2-3 business days.
- AU Jump The Queue: $25 priority processing, delivered in 1-3 business days.
- NZ Standard: $15 postage, delivered in 10-14 business days.
- You may exchange or return any item for change of mind excluding sale items.
- Postage charges to return the products are the responsibility of the customer.
- If you would like to return/exchange an item please email esales@louenhide.com.au within 30 days of receiving your purchase.
