Monaco Shoulder Bag - Black
Regular price
$89.95
$89.95
/
The Monaco Shoulder Bag is an effortless everyday staple designed with modern versatility in mind, she is the it-girl bag of the season. Crafted in a soft slouchy silhouette, the refined teardrop shape sits comfortably over the shoulder, offering a sleek yet relaxed finish to any look. Whether you're heading to the office, meeting friends for lunch, or running errands, Monaco’s minimalistic design seamlessly transitions with you throughout the day. Spacious and considered, her interior offers ample room for your daily essentials, with thoughtful pockets to keep everything in order. Designed for both style and function, the Monaco Black Shoulder Bag is completed with a secure zip and smooth-to-touch vegan leather that adds a contemporary edge to your wardrobe.
| Internal Features | Zip Pocket, 2 Slip Pockets |
| Internal Lining | Polyester Recycled Black and White Stripe Logo 100% Lining |
| Handle Height | 23.5cm |
| Closure | Secure Zip |
| Body Material | Polyurethane Vegan Leather 100% |
| Hardware | Light Gold |
| Dimensions | W53 x H48 x D17cm |
| Weight | 0.58kg |
| Fits Laptop Size | Up to 15 Inches |
-
Shipping to Australia and New Zealand Only
- AU Standard: $10 postage, delivered in 2-6 business days.
- AU Express: $15 postage, delivered in 2-3 business days.
- AU Jump The Queue: $25 priority processing, delivered in 1-3 business days.
- NZ Standard: $15 postage, delivered in 10-14 business days.
- You may exchange or return any item for change of mind excluding sale items.
- Postage charges to return the products are the responsibility of the customer.
- If you would like to return/exchange an item please email esales@louenhide.com.au within 30 days of receiving your purchase.
