Georgina Shoulder Bag - Honey
Regular price
$89.95
$89.95
/
Buy now, pay later with
Clean lines meet thoughtful design in the Georgina Honey Shoulder Bag. Crafted as a vegan leather shoulder bag with a softly structured silhouette, she embodies the ease and simplicity of Parisian style. With both a detachable shoulder strap and an adjustable, detachable crossbody strap, Georgina Honey offers effortless styling throughout the day. A secure top zip closure and internal zip and slip pockets keep your essentials neatly in place. Modern, understated, and quietly polished, she moves with you from morning moments to evening plans with refined ease.
| Internal Features | Zip Pocket, Slip Pocket |
| Internal Lining | Polyester Recycled Black and White Stripe Logo 100% Lining |
| Shoulder Strap | Detachable 47cm Vegan Leather Strap |
| Crossbody Strap | Adjustable and Detachable 78.5-145cm Webbing Strap |
| Closure | Secure Zip |
| Body Material | Polyurethane Vegan Leather 100% |
| Hardware | Light Gold |
| Dimensions | W30 x H21 x D7.5cm |
| Weight | 0.5kg |
SHIPPING
-
Shipping to Australia and New Zealand Only
- AU Standard: $10 postage, delivered in 2-6 business days.
- AU Express: $15 postage, delivered in 2-3 business days.
- AU Jump The Queue: $25 priority processing, delivered in 1-3 business days.
- NZ Standard: $15 postage, delivered in 10-14 business days.
RETURNS
- You may exchange or return any item for change of mind excluding sale items.
- Partial returns are not available on bundle purchases. All items must be returned together.
- Postage charges to return the products are the responsibility of the customer.
- If you would like to return/exchange an item please email esales@louenhide.com.au within 30 days of receiving your purchase.
Reviews
