Monaco Everyday Pouch Set - Black
Regular price
$109.95
$109.95
Valued at: $119.90
/
The Louenhide Monaco Everyday Pouch Black Set is a versatile duo that blends effortless style with practical functionality. Featuring the slouchy elegance of the Monaco Shoulder Bag and the clean design of the Everyday Pouch, this set is perfect for carrying and organizing your essentials with ease. Whether you’re heading to work, lunch with friends, or running errands, the Monaco’s spacious interior and the Everyday Pouch’s streamlined storage keep you stylishly prepared for any occasion. Seamlessly coordinated, this set offers the perfect balance of form and function to elevate your daily routine.
| Internal Features | Monaco: Zip Pocket, 2 Slip Pockets, Everyday Pouch: 2 Slip Pockets |
| Internal Lining | Polyester Recycled Black and White Stripe Logo 100% Lining |
| Handle Height | Monaco: 26cm |
| Closure | Secure Zip |
| Body Material | Polyurethane Vegan Leather 100% |
| Hardware | Light Gold |
| Dimensions | Monaco: W53 x H48 x D17cm Everyday Pouch: W21 x H16 x D6.5cm |
| Weight | Monaco: 0.58kg Everyday Pouch: 0.1kg |
| Fits Laptop Size | Monaco: Up To 15 Inches |
-
Shipping to Australia and New Zealand Only
- AU Standard: $10 postage, delivered in 2-6 business days.
- AU Express: $15 postage, delivered in 2-3 business days.
- AU Jump The Queue: $25 priority processing, delivered in 1-3 business days.
- NZ Standard: $15 postage, delivered in 10-14 business days.
- You may exchange or return any item for change of mind excluding sale items.
- Partial returns are not available on bundle purchases. All items must be returned together.
- Postage charges to return the products are the responsibility of the customer.
- If you would like to return/exchange an item please email esales@louenhide.com.au within 30 days of receiving your purchase.
